Naturalny Olejek eteryczny TYMIANKOWY 100ml

 • Dodaj recenzję:
  • Dostępność: Jest Jest
  • Kod producenta: 916
  •  (44 szt.)

  Naturalny Olejek Eteryczny Tymiankowy
  (Thymus Vulgaris Oil)

  zapach polskich łąk i ziół...silne działanie antyseptyczne

   

  Cudownie pachnące, zupełnie naturalne, 100% czyste - naturalne olejki eteryczne. Powstają z destylacji parą wodną części roślin i kwiatów. Wyróżniają je niebywałe właściwości lecznicze i aromaty. Olejki eteryczne należy stosować po rozcieńczeniu innymi olejkami, jako dodatek do kąpieli, aromaterapii, do tworzenia własnych, naturalnych kosmetyków.

  Oferujemy Państwu olejki eteryczne najwyższej jakości, nierozcieńczone, których proces produkcji wymaga wiele nakładu pracy. Nie jest to tradycyjna, popularna na rynku chemiczna produkcja masowa. Olejki nie posiadają w składzie syntetycznych kompozycji i dodatków zapachowych.

   

  Olejek tymiankowy jest pozyskiwany z liści i kwiatów rośliny wieloletniej, pochodzącej z Europy, znanej i stosowanej od tysięcy lat, przede wszystkim przy problemach skórnych i chorobach neurologicznych. Olejek działa szczególnie korzystnie na naszą psychikę. Cudownie, ziołowo pachnie, łagodzi stres, depresje, lęki, dodaje pozytywnej energii, relaksuje cudownym zapachem. Już niewielka ilość tego olejku pomaga likwidować blizny i przebarwienia oraz zwalczać napięcie mięśniowe i stres. Stymuluje krążenie i podnosi ciśnienie krwi. Tymianek działa na skórę również odkażająco, niszczy bakterie i grzyby pasożytnicze. Zwiększa odporność organizmu na infekcje wszelkiego rodzaju.


  Olejek eteryczny tymiankowy posiada piękny, orzeźwiający zapach kwiatowo-ziołowy. Można go stosować do masażu, inhalacji czy kąpieli.

   Mocny zapach olejku tymiankowego działa odstraszająco na owady, dla spotęgowania efektu można połączyć go np. z olejkiem eukaliptusowym lub lawendowym.

  Sposób otrzymywania: Olejek otrzymuje się poprzez destylację parą wodną ziela tymianku.
   
  Właściwości: aromaterapeutyczne, antydepresyjne, odświeżające, antyseptyczne, bakteriobójcze, przeciwzakaźne
   

  SPOSÓB UŻYCIA:

      kąpiel relaksująca działa odprężająco i antyseptycznie oraz korzystnie wpływa na układ nerwowy
      parówka (oczyszczanie skóry trądzikowej)
      masaż antystresowy w własnym zakresie (mała ilość rozcieńczona w olejach bazowych)


  Przeciwwskazania: Do użytku zewnętrznego. Unikać kontaktu z oczami.


  Dla przyszłej Mamy:Nie stosować w pierwszych miesiącach ciąży.

  Zapach: ziołowo - kwiatowy
   
  Kolor: lekko żółty

  Przechowywanie : Przechowywać w szczelnie zamkniętej butelce z ciemnego szkła w temperaturze pokojowej w miejscu niedostępnym dla dzieci.

  Ingredients: Thymus Vulgaris Leaf Oil, citral*, geraniol*, limonene*, linalool* 

  *naturalny składnik olejku eterycznego

   

   Poj: 100ml, buteleczka z ciemnego szkła z kroplomierzem.

  Kraj pochodzenia: Indie
   

  Naturalne olejki eteryczne są czystym, nierozcieńczonym koncentratem z roślin, leczą, ale trzeba z nimi postępować ostrożnie, przed użyciem do masażu rozcieńczać w naturalnym olejku bazowym (np. ze słodkich migdałów, morelowym, avocado, jojoba, itp) lub w przypadku inhalacji dodawać do kąpieli wodnej, aby nie uszkodzić czy podrażnić naskórka.
  Olejki eteryczne mogą być używane pojedynczo lub mieszane z innymi dla wzmocnienia aromatu lub uzyskania nowego zapachu. Są naturalnym surowcem zapachowym do kosmetyków.


  WAŻNE: Olejki należy przechowywać w chłodnym miejscu z dala od bezpośredniego światła słonecznego oraz zakręcać pojemnik bezpośrednio po jego użyciu. Przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci. Najmniej trwałymi olejkami są olejki cytrusowe, które można przechowywać do 18-stu miesięcy. Olejki korzenne, drzewne są najtrwalsze a ich okres przydatności może wynieść do czterech lat. Olejki, które z czasem stają się mętne nie nadają się już do użycia.