Naturalny Olejek eteryczny POMARAŃCZOWY 100ml

 • Dodaj recenzję:
  • Dostępność: Jest Jest
  • Kod producenta: 319
  •  (56 szt.)

  Naturalny olejek eteryczny
  POMARAŃCZOWY


  Orzeźwijący, słodki zapach cytrusów, olejek dla ciała i duszy...

  Olejek pomarańczowy stosuje się przede wszystkim w mieszankach przy walce z depresją, napięciami nerwowymi czy bezsennością. Ma właściwości antyseptyczne, uspokajające i tonizujące.
  Pomaga w walce ze skurczami mięśni, starzejącą się skórą.
  Olejek ma piekny cytrusowy zapach, stąd często stosowany jest do kominków zapachowych, aromatyzacji pomieszczeń, aromatoterapii.

  Jak wszystkie olejki cytrusowe, jest światłoczuły i nie należy go stosować podczas opalania lub wystawiana skóry na promienie UV.


  Sposób otrzymywania: Olejek otrzymuje się w procesie wyciskania skórek owoców drzewa pomarańczowego
   
   
   Właściwości: Tonizujące, antyseptyczne, przeciwskurczowe, tonizujące, antydepresyjne, ułatwiające zasypianie, odprężające
   

  SPOSÓB UŻYCIA:

  • masaż w własnym zakresie (rozcieńczony w olejach bazowych)
  • sauna
  • kąpiel aromaterapeutyczna - pachnie świeżymi, słodkimi pomarańczami. Działa odprężająco, uspokaja oraz doskonale wpływa na skurcze mięśniowe.
  • naturalne aromatyzowanie powietrza (dezynfekuje powietrze, zostawiając słodki przyjemny zapach pomarańczy)
  • do mieszanek zwalczających depresje i bezsenność
  • w produkcji kosmetyków i perfum

   

  Przeciwwskazania: Nie stosować na skórze podawanej bezpośrednio promieniom UV. Unikać kontaktu z oczami. Do użytku zewnętrznego.


  Dla przyszłej Mamy: Brak przeciwwskazań

  Zapach: Słodko-owocowy, cytrusowy

  Przechowywanie : Przechowywać w szczelnie zamkniętej butelce z ciemnego szkła w temperaturze pokojowej w miejscu niedostępnym dla dzieci.

   

  Ingredients: Citrus aurantium dulcis peel oil expressed, Limonene*, Linalool*, Citral*.

   

  *naturalny składnik olejku eterycznego


  Poj: 100ml, Butelka z ciemnego szkła


  Kraj pochodzenia:
  Hiszpania


  Naturalne olejki eteryczne są czystym, nierozcieńczonym koncentratem z roślin, leczą, ale trzeba z nimi postepować ostrożnie, przed użyciem do masażu rozcieńczać w naturalnym olejku bazowym (np. ze słodkich migdałów, morelowym, avocado, jojoba, itp) lub w przypadku inhalacji dodawać do kąpieli wodnej, aby nie uszkodzić czy podrażnić naskórka.
  Olejki eteryczne mogą być używane pojedynczo lub mieszane z innymi dla wzmocnienia aromatu lub uzyskania nowego zapachu.


  WAŻNE: Olejki należy przechowywać w chłodnym miejscu z dala od bezpośredniego światła słonecznego oraz zakręcać pojemnik bezpośrednio po jego użyciu. Przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci. Najmniej trwałymi olejkami są olejki cytrusowe, które można przechowywać do 18-stu miesięcy. Olejki korzenne, drzewne są najtrwalsze a ich okres przydatności może wynieść do czterech lat. Olejki, które z czasem stają się mętne nie nadają się już do użycia.