Naturalny Olejek eteryczny CEDROWY 100ml

 • Dodaj recenzję:
  • Dostępność: Jest Jest
  • Kod producenta: 327
  •  (29 szt.)

  Naturalny olejek eteryczny Cedrowy


  Antyseptyk przeciw wirusom
  Pomocny przy zwalczaniu cellulitu, obrzęków, tkanki tłuszczonej


   W składzie olejku cedrowego wyróżnić można ponad 50 substancji, wśród których większość (około 70%) stanowią przeciwbakteryjne i przeciwzapalne seskwiterpeny. Olejek o silnym działaniu, nie przekraczać dawki 2 kropli na zabieg.

  Olejek cedrowy stosowany jest w leczeniu trądziku, oparzeń, owrzodzeń, egzemy, ran. Zmniejsza łupież i wydzielanie łoju oraz hamuje wypadanie włosów, dlatego też zalecany jest do pielęgnacji włosów przetłuszczających się. Olejek ma korzystny wpływ na układ nerwowy – przynosi ulgę w stresie i stanach lękowych.

  Wykorzystywany jest w leczeniu chorób dróg oddechowych, takich jak zapalenie oskrzeli, kaszel, katar, zapalenie zatok.
  Masaż z użyciem olejku likwiduje bóle głowy, bóle mięśniowe i reumatyczne, a także ma działanie drenujące, wspomagając redukcję cellulitu.

  Właściwości olejku cedrowego znane były już 3 tys. lat p.n.e. Olejek był używany do balsamowania mumii, a z drzewa cedrowego budowano samo dezynfekujące się świątynie, ponieważ wydzielający się ze ścian olejek przez wiele lat zapobiegał rozprzestrzenianiu się bakterii i wirusów.

  Sposób otrzymywania: Olejek otrzymuje się poprzez destylację młodych gałązek i igieł drzewa cedrowego parą wodną

   

  Właściwości: Przeciwłojotokowe, antydepresyjne, antyseptyczne, tonizujące, wspomaga leczenie trądziku, łagodzi infekcje górnych dróg oddechowych.


  SPOSÓB UŻYCIA:

  • masaż w własnym zakresie (mała ilość rozcieńczana w olejach bazowych)
  • inhalacja
  • sauna: sucha, mokra, parowa
  • bezpośrednio na schorzenie  

  Przeciwwskazania: Należy unikać kontaktu z oczami. Stosować w małych ilościach podczas zabiegu. Do użytku zewnętrznego.  Dla przyszłej Mamy: Brak przeciwwskazań

  Zapach: Balsamiczny, drzewny, żywiczny

  Przechowywanie : Przechowywać w szczelnie zamkniętej butelce z ciemnego szkła w temperaturze pokojowej w miejscu niedostępnym dla dzieci.

   

  INCI: Cupressus Funebris Wood Oil,* eugenol, *limonene,* linalool

  * składnik olejku eterycznego   Poj: 100ml,

  Butelka z ciemnego szkła

  Kraj pochodzenia: Indie

   

   
  Naturalne olejki eteryczne są czystym, nierozcieńczonym koncentratem z roślin, leczą, ale trzeba z nimi postępować ostrożnie, przed użyciem do masażu rozcieńczać w naturalnym olejku bazowym (np. ze słodkich migdałów, morelowym, avocado, jojoba, itp) lub w przypadku inhalacji dodawać do kąpieli wodnej, aby nie uszkodzić czy podrażnić naskórka.
  Olejki eteryczne mogą być używane same lub mieszane z innymi dla wzmocnienia aromatu lub uzyskania nowego zapachu.

   


  WAŻNE: Olejki należy przechowywać w chłodnym miejscu z dala od bezpośredniego światła słonecznego oraz zakręcać pojemnik bezpośrednio po jego użyciu. Przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci. Najmniej trwałymi olejkami są olejki cytrusowe, które można przechowywać do 18-stu miesięcy. Olejki korzenne, drzewne są najtrwalsze a ich okres przydatności może wynieść do czterech lat. Olejki, które z czasem stają się mętne nie nadają się już do użycia.