Kwas HIALURONOWY potrójny, trzy rodzaje cząsteczek, stężenie 1% 1kg

 • Dodaj recenzję:
  • Dostępność: Jest Jest
  • Kod producenta: 368
  •  (51 szt.)

  Prawdziwy lifting skóry


  dogłębne nawilżenie, ujędrnienie i wygładzenie skóry

  KWAS HIALURONOWY w żelu  1%

  Unikalna mieszanka trzech różnych typów kwasu hialuronowego polecana do głębokich zmarszczek, zbudowana z kwasów małocząsteczkowych SLMW i LMW oraz kwasu HMW dla optymalnego nawilżenia skóry.  Kwas hialuronowy w tej postaci ma silne działanie odmładzające i nawilżające. Ze względu na silne właściwości regenerujące i ujędrniające polecany do skóry bardzo suchej i zniszczonej.

  Dawniej kwas hialuronowy pozyskiwano z kogucich grzebieni, dziś jest uzyskiwany metodami biotechnologicznymi.
  Dzięki niemu skóra jest gładka i sprężysta. Niestety, ubywa go, gdy nam przybywa lat.

  Skarb dla skóry

  Kwas hialuronowy jest substancją niezwykle cenną dla naszego organizmu. Łączy z sobą włókna kolagenowe i elastylowe w skórze właściwej i wiąże cząsteczki wody, zapewniając nam gładkość skóry. Jeden gram kwasu hialuronowego może związać około 6 litrów wody. Ma on również zdolność minimalizowania stanu zapalnego i usuwania wolnych rodników. Z wiekiem jego ilość maleje, co prowadzi do powstawania zmarszczek.

  Od dawna stosowany jest w medycynie, a w kosmetykach stanowi najbardziej wartościowy składnik nawilżający. Jako składnik kosmetyków kwas przyczynia się do odbudowy uszkodzonego naskórka, tworzy na skórze film ochronny zapobiegający utracie wilgoci, wygładza, ujędrnia i poprawia elastyczność skóry. Naukowcy pracują nad tym, jak najskuteczniej wykorzystać ten eliksir młodości.

  Kwas HA jest stosowany w medycynie, np. do leczenia ran i blizn. A to dlatego, że kwas hialuronowy stymuluje powstawanie komórek, a tym samym sprzyja migracji nowych komórek skóry i pobudza czynnik wzrostu w obszarach gdzie doszło do zranienia. Rezultaty są zaskakujące. Nawet bardzo. Ciężko gojące się blizny stają się mniej widoczne.


  Czym jest HA?

  Z chemicznego punktu widzenia kwas hialuronowy (oznaczany HA) jest to glikozoaminoglikan (rodzaj polisacharydu), wbrew nazwie nie jest kwasem a biopolimerem. Występuje we wszystkich organizmach żywych i należy do najliczniejszej grupy związków mających identyczną budowę chemiczną u bakterii i człowieka. Został wyizolowany 70 lat temu.

  Nazwa „hialuronowy" ( z greckiego „hyalos"= szkło) pochodzi od wyglądu. Kwas ten ma bowiem postać bezbarwnej, przezroczystej, szklistej cieczy o konsystencji żelu. Współcześnie pozyskuje się go syntetycznie metodami biotechnologicznymi. Wytwarzają go specjalnie dobrane szczepy bakterii hodowane na odpowiedniej pożywce.

  Kwas, który oferujemy jest do stosowania zewnętrznego na skórę.
  Skóra po jego użyciu będzie nie tylko maxymalnie nawilżona, ale również gładka i odpowiednio odżywiona.

  Polecamy kwas hialuronowy stosować:

  - jako dodatek do maseczek z glinką - 2-3 krople kwasu dodać do maseczki, wymieszać nałożyć na twarz na min. 5minut

  - jako dodatek do olejków do twarzy, ciała kremów i balsamów, w zależności od potrzeb dodać 3-4 kropli kwasu i wymieszać na dłoni,  wmasować najlepiej w mokrą skórę, celem lepszej absorpcji żelu, w stężeniu nie więcej niż ok. 30% udziału w kosmetyku, przy wyższym stężeniu kwas hialuronowy tworzy film na skórze.

  - jako serum do włosów - do olejku, balsamu do włosów dodać ok. 10 kropli kwasu, wymieszać, nałożyć na zniszczone partie włosów, na kilka godzin przed myciem


  Przechowywać w suchym miejscu, z dala od źródeł ciepła i światła.

  Bezpieczeństwo

  HA jest substancją biozgodną, nie wywołuje żadnej niekorzystnej reakcji po zastosowaniu - podrażnień, alergii, zaczerwienienia, pieczenia. Odczyn pH kwasu hialuronowego wynosi 6,0 do 7,5.

  Produkty z kwasem hialuronowym można bezpiecznie stosować zimą, ponieważ, w przeciwieństwie do kremów, w których czynnikiem nawilżającym jest woda, nie wywołują rozszerzania naczyń krwionośnych.

  INGREDIENTS: aqua, sodium hyaluronate, hyaluronic acid, sodium benzoate*, potassium sorbate*

  * łagodny konserwant dopuszczalny przez Cosmos/ Ecocert      
    

  Pojemność: 1kg, białe butelki HDPE