NATURALNY Olejek eteryczny z MIĘTY PIEPRZOWEJ 1l
- Kod produktu: 674 Dostupnost: Jest
- Kód výrobce: 674
-
(22 szt.)
Naturalny Olejek Eteryczny z mięty pieprzowej
Cudownie pachnące, zupełnie naturalne, 100% czyste - naturalne olejki eteryczne. Powstają z destylacji parą wodną części roślin i kwiatów. Wyróżniają je niebywałe właściwości lecznicze i aromaty. Olejki eteryczne należy stosować po rozcieńczeniu innymi olejkami, jako dodatek do kąpieli, aromaterapii, do tworzenia własnych, naturalnych kosmetyków.
Oferujemy Państwu olejki eteryczne najwyższej jakości, nierozcieńczone, których proces produkcji wymaga wiele nakładu pracy. Nie jest to tradycyjna, popularna na rynku chemiczna produkcja masowa. Olejki nie posiadają w składzie syntetycznych kompozycji i dodatków zapachowych.
Mięta pieprzowa ( mentha piperita ) jest wieloletnią rośliną pochodzącą z Europy, znaną i stosowaną od tysięcy lat, przede wszystkim przy problemach trawiennych np. niestrawności, kolkach, mdłościach. Działa rozkurczowo na mięśnie gładkie żołądka i jelit.
Olejek eteryczny miętowy posiada piękny, orzeźwiający zapach. Można go stosować do masażu, inhalacji czy kąpieli.
W literaturze z dziedziny Aromaterapii podaje się, że olejek miętowy stosuje do inhalacji przy przeziębieniach i grypie, często w połączeniu z olejkiem lawendowym. Bardzo dobrze udrażnia kanały nosowe i zatoki . Kąpiele z dodatkiem olejku (nie więcej niż trzy krople na wannę) mają działanie rozgrzewające i antyreumatyczne.
Parówka z olejkiem miętowym łagodnie oczyszcza skórę zwłaszcza trądzikową. Zimne kompresy z olejków miętowego i lawendowego przykłada się na czoło przy bólach głowy . Przeciwstawne działanie olejków: miętowego - stymulujące i lawendowego - uspokajające, skutecznie eliminuje przyczyny dolegliwości.
Mocny zapach olejku miętowego działa odstraszająco na owady i gryzonie dla spotęgowania efektu można połączyć go np. z olejkiem eukaliptusowym.
Olejek miętowy łagodzi bóle głowy, menstruacyjne, migreny pochodzenia gastrycznego, nieregularny cykl menstruacji, bronchit, grypę, przeziębienia, ociężałość umysłową, zmęczenie, szok i napięcia nerwowe, zaburzenia gastryczne, stany zapalne skóry, podrażnienia, ukąszenia owadów.
Sposób otrzymywania: Olejek otrzymuje się poprzez destylację ziela mięty pieprzowej z parą wodną.
Właściwości: aromaterapeutyczne, antyseptyczne, bakteriobójcze, przeciwzakaźne, przeciwbólowe, łagodzi objawy przeziębienia, kaszel, katar oraz infekcje górnych dróg oddechowych.
SPOSÓB UŻYCIA:
inhalacje przy przeziębieniach i grypie
kąpiel aromaterapeutyczna z udziałem olejku miętowego działa rozgrzewająco i antyreumatycznie oraz korzystnie wpływa na układ oddechowy.
kompresy na czoło przy bólach głowy
parówka (oczyszczanie skóry trądzikowej)
masaż rozgrzewający w własnym zakresie (bardzo mała ilość rozcieńczona w olejach bazowych)
Przeciwwskazania: Do użytku zewnętrznego. Unikać kontaktu z oczami. Nie stosować w pierwszych miesiącach ciąży.
Dla przyszłej Mamy:Nie stosować w pierwszych miesiącach ciąży.
Zapach: Silnie orzeźwiający, miętowy
Kolor: Bezbarwny
Przechowywanie : Przechowywać w szczelnie zamkniętej butelce z ciemnego szkła w temperaturze pokojowej w miejscu niedostępnym dla dzieci.
Ingredients: Mentha Piperita Oil, linalool*, limonene*
* składnik olejku eterycznego
Poj: 1l, kanister HDPE
Kraj pochodzenia: Włochy
Naturalne olejki eteryczne są czystym, nierozcieńczonym koncentratem z roślin, leczą, ale trzeba z nimi postępować ostrożnie, przed użyciem do masażu rozcieńczać w naturalnym olejku bazowym (np. ze słodkich migdałów, morelowym, avocado, jojoba, itp) lub w przypadku inhalacji dodawać do kąpieli wodnej, aby nie uszkodzić czy podrażnić naskórka.
Olejki eteryczne mogą być używane pojedynczo lub mieszane z innymi dla wzmocnienia aromatu lub uzyskania nowego zapachu. Są naturalnym surowcem zapachowym do kosmetyków.
WAŻNE: Olejki należy przechowywać w chłodnym miejscu z dala od bezpośredniego światła słonecznego oraz zakręcać pojemnik bezpośrednio po jego użyciu. Przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci. Najmniej trwałymi olejkami są olejki cytrusowe, które można przechowywać do 18-stu miesięcy. Olejki korzenne, drzewne są najtrwalsze a ich okres przydatności może wynieść do czterech lat. Olejki, które z czasem stają się mętne nie nadają się już do użycia.