Kwas HIALURONOWY potrójny, trzy rodzaje cząsteczek, stężenie 3% 20kg

 • Dodaj recenzję:
  • Dostępność: Jest Jest
  • Kod producenta: 373
  •  (48 szt.)

  Prawdziwy lifting skóry


  dogłębne nawilżenie, ujędrnienie i wygładzenie skóry

  KWAS HIALURONOWY w żelu  3%
  Skóra jak po zabiegu w salonie!!!


  Unikalna mieszanka trzech różnych typów kwasu hialuronowego polecana do głębokich zmarszczek, zbudowana z kwasów małocząsteczkowych SLMW i LMW oraz kwasu HMW dla optymalnego nawilżenia skóry.  Kwas hialuronowy w tej postaci ma silne działanie odmładzające i nawilżające. Ze względu na silne właściwości regenerujące i ujędrniające polecany do skóry bardzo suchej i zniszczonej.

  Dawniej kwas hialuronowy pozyskiwano z kogucich grzebieni, dziś jest uzyskiwany metodami biotechnologicznymi.
  Dzięki niemu skóra jest gładka i sprężysta. Niestety, ubywa go, gdy nam przybywa lat.

  Skarb dla skóry

  Kwas hialuronowy jest substancją niezwykle cenną dla naszego organizmu. Łączy z sobą włókna kolagenowe i elastylowe w skórze właściwej i wiąże cząsteczki wody, zapewniając nam gładkość skóry. Jeden gram kwasu hialuronowego może związać około 6 litrów wody. Ma on również zdolność minimalizowania stanu zapalnego i usuwania wolnych rodników. Z wiekiem jego ilość maleje, co prowadzi do powstawania zmarszczek.

  Od dawna stosowany jest w medycynie, a w kosmetykach stanowi najbardziej wartościowy składnik nawilżający. Jako składnik kosmetyków kwas przyczynia się do odbudowy uszkodzonego naskórka, tworzy na skórze film ochronny zapobiegający utracie wilgoci, wygładza, ujędrnia i poprawia elastyczność skóry. Naukowcy pracują nad tym, jak najskuteczniej wykorzystać ten eliksir młodości.

  Kwas HA jest stosowany w medycynie, np. do leczenia ran i blizn. A to dlatego, że kwas hialuronowy stymuluje powstawanie komórek, a tym samym sprzyja migracji nowych komórek skóry i pobudza czynnik wzrostu w obszarach gdzie doszło do zranienia. Rezultaty są zaskakujące. Nawet bardzo. Ciężko gojące się blizny stają się mniej widoczne.


  Czym jest HA?

  Z chemicznego punktu widzenia kwas hialuronowy (oznaczany HA) jest to glikozoaminoglikan (rodzaj polisacharydu), wbrew nazwie nie jest kwasem a biopolimerem. Występuje we wszystkich organizmach żywych i należy do najliczniejszej grupy związków mających identyczną budowę chemiczną u bakterii i człowieka. Został wyizolowany 70 lat temu.

  Nazwa „hialuronowy" ( z greckiego „hyalos"= szkło) pochodzi od wyglądu. Kwas ten ma bowiem postać bezbarwnej, przezroczystej, szklistej cieczy o konsystencji żelu. Współcześnie pozyskuje się go syntetycznie metodami biotechnologicznymi. Wytwarzają go specjalnie dobrane szczepy bakterii hodowane na odpowiedniej pożywce.

  Zastosowanie
  Kwas hialuronowy w żelu najlepiej łączyć go przed nałożeniem z naturalnymi olejkami. Efekt jest widoczny już po pierwszym zastosowaniu. Działa natychmiast jak serum mocno ujędrniające i nawilżające skórę. Szybko się wchłania, napina i wygładza twarz, szyję, dekolt. To świetna alternatywa dla kremów.

  Kwas, który oferujemy jest do stosowania zewnętrznego na skórę.

  Polecamy kwas hialuronowy stosować:

  - jako dodatek do maseczek z glinką - 1-2 krople kwasu dodać do maseczki, wymieszać nałożyć na twarz na min. 5minut

  - jako dodatek do olejków do twarzy, ciała kremów i balsamów, w zależności od potrzeb dodać 2-4 kropli kwasu i wymieszać na dłoni,  wmasować najlepiej w mokrą skórę, celem lepszej absorpcji żelu, w stężeniu nie więcej niż ok. 25% udziału w kosmetyku, przy wyższym stężeniu kwas hialuronowy tworzy film na skórze.

  - jako serum do włosów - do olejku, balsamu do włosów dodać ok. 10 kropli kwasu, wymieszać, nałożyć na zniszczone partie włosów, na kilka godzin przed myciem

  Przechowywać w suchym miejscu, z dala od źródeł ciepła i światła.

   

  Bezpieczeństwo

  HA jest substancją biozgodną, nie wywołuje żadnej niekorzystnej reakcji po zastosowaniu - podrażnień, alergii, zaczerwienienia, pieczenia.

  Produkty z kwasem hialuronowym można bezpiecznie stosować zimą, ponieważ, w przeciwieństwie do kremów, w których czynnikiem nawilżającym jest woda, nie wywołują rozszerzania naczyń krwionośnych.

   

  INGREDIENTS: aqua, sodium hyaluronate, hyaluronic acid, sodium benzoate*, potassium sorbate*

  * łagodny konserwant dopuszczalny przez Cosmos/ Ecocert      

                
  Pojemność: 30ml, butelka szklana z praktyczną pompką


  Waga: 20kg, kanister