Olejek z Czarnego KMINU Nierafinowany trądzik, alergie 1l

Dostępność:
Jest Jest
 (54 szt.)
 OLEJ Z CZARNEGO KMINU – ZŁOTO FARAONÓW !
tłoczony na zimno

Bogactwo nienasyconych kwasów tłuszczowych
leczy, nawilża i poprawia koloryt skóry
 

Czarny kmin pochodzi z Egiptu, gdzie był i jest nazywany złotem faraonów. Z jego owoców otrzymuje się olej, który obok nienasyconych kwasów tłuszczowych zawiera też olejki eteryczne, które poprawiają samopoczucie.
Kminek zbierany jest rano przed wschodem słońca, aby uniknąć wilgoci pochodzącej z porannych mgieł i rosy. Pozyskiwanie oleju następuje poprzez mielenie czarnych nasion, a następnie poddawanie ich delikatnemu wytłaczaniu na zimno. Sprawia ono, że olej odznacza się niezwykle wysoką zawartością nienasyconych kwasów tłuszczowych aż do 84%
Olej o charakterystycznym, intensywnym zapachu i kolorze.


Olej z czarnego kminu ma bardzo korzystny wpływ na skórę, wysoki procent polifenoli i jest bardzo silnym przeciwutleniaczem.
Chroni przed wolnymi rodnikami oraz tworzy nowe komórki skóry. Wykazuje działanie przeciwzapalne i przeciwbólowe.

POLECAMY DO SKÓRY MIESZANEJ I TŁUSTEJ ZAMIAST KREMU DO TWARZY
Olej z czarnego kminu szybko się wchłania, nadaje się do stosowania na dzień i na noc, dobrze się rozprowadza, poprawia koloryt cery, wygładza

                                                   Głównym składnikiem oleju są nienasycone niezbędne kwasy tłuszczowe.
Są one niezastąpionym budulcem w naszym organizmie i odgrywają niezwykle ważną rolę przy wytwarzaniu tak zwanych prostaglandyn.
                                Prostaglandyny to substancje podobne do hormonów, sterujące wieloma podstawowymi funkcjami organizmu. Między innymi regulują one powstawanie i wzrost komórek. Jeśli uświadomimy sobie, że z ok. 70 bilionów komórek naszego ciała każdego dnia      umiera 600 miliardów i jednocześnie powstaje i podejmuje swoje funkcje taka sama liczba nowych komórek, to łatwo sobie wyobrazić, jakie znaczenie mają nienasycone kwasy tłuszczowe, a wraz z nimi prostaglandyny, dla naszego organizmu.

                        Tak, więc przykładowo, wspomagają one poprzez nieustanne obumieranie i tworzenie na nowo komórek powstawanie co 5 dni nowej śluzówki jelit, w ciągu kilku tygodni następuje za ich przyczyną całkowita wymiana komórek wątroby, a co miesiąc skóry.
Niezbędne kwasy tłuszczowe, zwane czasami też wielokrotnie nienasyconymi kwasami tłuszczowymi mogą mieć też nadzwyczaj dobroczynny wpływ na nasz system immunologiczny.

PRAWDZIWE ZŁOTO DLA NASZEJ SKÓRY I ORGANIZMU !!!

Olej nie zaleca się stosować u kobiet w ciąży i karmiących piersią !

  • Właściwości:
  • korzystnie wpływa na wygląd skóry i poprawia stan jej zdrowia
  • wspomaga eliminację zmian skórnych wszelkiego rodzaju
  • działa antybakteryjnie, antywirusowo, antyseptycznie i przeciwgrzybicznie
  • hamuje nadmierną odpowiedź immunologiczną (alergie, świerzbiączka, astma)
  • wykazuje działanie przeciwzapalne, przeciwbólowe
  • chroni przed wolnymi rodnikami
  • bierze udział w tworzeniu prawidłowych, nowych komórek organizmu (skóra, błony śluzowe, ściany naczyń krwionośnych, gojenie ran, regeneracja organów)

 

       Zastosowanie: